Dookoła Nigdzie cz. 2

Dookoła Nigdzie cz. 2Dookoła Nigdzie cz. 2 to druga  część trzeciego tomu Wojen Haoltańskich.

Jan San z innymi absolwentami Akademii Psionicznej w Krakatos zdaje EGZAMIN. Jego zadanie to odnalezienie… Pierścienia Władzy, Pierścienia Jedynego. Jan San, choć wykształcony, to jednak nie czytał Tolkiena i rzuca się w wir poszukiwań, przemierzając kolejne egzaminacyjne krainy. Jednakże pejzaż tej powieści to nie tylko krainy tolkienowskie, lecz także utopie i i ziemie ziemskich rajów wszelkich mitologii całego świata, wszystko to co jako wyobrażenie o idealnej krainie, czy raju wytworzyła Cywilizacja Człowieka.

Dookoła Nigdzie cz. 2 to jednak przede wszystkim fragment opowieści o Wojnach Haoltańskich, które rozgrywają się w czasie bieżącym, realnie i dla których Opowieść o podróży Dookoła Nigdzie jest jedynie dygresją z przeszłości naszego bohatera, uwięzionego na planecie CO2. Jan San, wielka postać Metropolii, czyli Ziemi i jej Sektora Planetarnego stał się ofiarą intrygi Haoltańczyków jaką toczą oni z Człowiekowatymi na obszarze całej Znanej Części Wszechświata i poza nią.

Powieść powstałą jeszcze w latach 80-tych XX-wieku, ale już nazwa planety CO-2, pokazuje, że autor przewidywał kierunki ekologicznych problemów. W powieści te zresztą ekologiczne problemy Ziemi doprowadziły ro Rewolucji Ekologiczno-Humanistycznej a potem ciemnych czasów Inkwizycji Rozumu.

Książka dla miłośników Tolkiena, Lema, Snerga, Dicka. W tekście ukryte są kody, dygresje i fragmenty znanych powieści i opowiadań fantastycznych, co poza atrakcyjną przygodową fabułą stanowi nie lada gratkę dla czytelników.

 

Książka jest do nabycia w księgarni internetowej SOLARIS:

Wersja papierowa

Wersja epub

Wersja mobi